CleancoCleanco

Sosyal Hizmetler Temizliği

Toplumun ortak kullanımına açık olan Sosyal Hizmetler Temizliği , belirli zaman aralıklarıyla düzenli ve hijyenik olarak temizlenmesi gerekmektedir. Sosyal Hizmetler Temizliği insan yoğunluğunun olduğu alanlarda kirlenmeye en müsait bölgelerdir. İnsanlar dışarıda gezdikleri ayakkabıları ile zeminlerde dolaştığı gibi içecek, yiyecek, farklı kimyasallar dökebildikleri için sürekli kirlenmeye müsait alanlardır. Bu alanların temizliği yapılması da hijyenik bir ortamın sağlanması sağlık açısından hayati önem taşımaktadır.

Sosyal Hizmetler Temizliği, deneyim ve bilgi birikimi, profesyonel ekibi, modern makine, ekipman ve kaliteli ürünleriyle yaşamın her alanını kusursuz temizlikle göz alıcı hale getirmek amacıyla çalışır. Temizlikte amacımız, müşterilerimize doğru makine- ekipman ve bilinçli personelimizle daha hijyenik, daha ekonomik ve daha kaliteli hizmet sunabilmektir.

Ayrıca kullanılan malzemeler, döşemenin, zeminin ve alanın havalandırma imkanlarının ne kadar olduğu gibi ayrıntılar da dikkate alınarak seçilmelidir. Sürekli çamaşır suyu kokusu alınan bir devlet dairesi, bu kokuya alerjisi olanları da düşünecek olursak hiç kimsenin tercih sebebi olamayacaktır. Ayrıca kullanılan temizlik makineleri, mesai saatleri içinde de sıklıkla çalıştırılacağı için olabildiğince sessiz ve son teknoloji ürünler arasından yapılan tercihle satın alınmalı ve böylelikle hem çalışanların hem de vatandaşların yapılan Sosyal Hizmetler Temizliği işlemlerden rahatsız olmaları önlenmelidir.

Sosyal Hizmetler Temizliği yalnızca görünür yerlerinde değil, görünmeyen yerlerinde de kir ve bakteri oluşabileceğinin farkında olan temizlik personelimiz, tüm alanlarda %100 hijyen sağlanacağının garantisini vermektedir.

Belediye Temizliği

Toplumun ortak kullanımına açık olan Belediye Temizliği , belirli zaman aralıklarıyla düzenli ve hijyenik olarak temizlenmesi gerekmektedir. Belediye Temizliği insan yoğunluğunun olduğu alanlarda kirlenmeye en müsait bölgelerdir. İnsanlar dışarıda gezdikleri ayakkabıları ile zeminlerde dolaştığı gibi içecek, yiyecek, farklı kimyasallar dökebildikleri için sürekli kirlenmeye müsait alanlardır. Bu alanların temizliği yapılması da hijyenik bir ortamın sağlanması sağlık açısından hayati önem taşımaktadır.

Ayrıca kullanılan temizlik makineleri, mesai saatleri içinde de sıklıkla çalıştırılacağı için olabildiğince sessiz ve son teknoloji ürünler arasından yapılan tercihle satın alınmalı ve böylelikle hem çalışanların hem de vatandaşların yapılan Belediye Temizliği işlemlerden rahatsız olmaları önlenmelidir. Ayrıca kullanılan malzemeler, döşemenin, zeminin ve alanın havalandırma imkanlarının ne kadar olduğu gibi ayrıntılar da dikkate alınarak seçilmelidir. Sürekli çamaşır suyu kokusu alınan bir devlet dairesi, bu kokuya alerjisi olanları da düşünecek olursak hiç kimsenin tercih sebebi olamayacaktır.

Belediye Temizliği yalnızca görünür yerlerinde değil, görünmeyen yerlerinde de kir ve bakteri oluşabileceğinin farkında olan temizlik personelimiz, tüm alanlarda %100 hijyen sağlanacağının garantisini vermektedir.

Belediye Temizliği, deneyim ve bilgi birikimi, profesyonel ekibi, modern makine, ekipman ve kaliteli ürünleriyle yaşamın her alanını kusursuz temizlikle göz alıcı hale getirmek amacıyla çalışır. Temizlikte amacımız, müşterilerimize doğru makine- ekipman ve bilinçli personelimizle daha hijyenik, daha ekonomik ve daha kaliteli hizmet sunabilmektir.

Ticaret Merkezleri Temizliği

Toplumun ortak kullanımına açık olan Ticaret Merkezleri Temizliği , belirli zaman aralıklarıyla düzenli ve hijyenik olarak temizlenmesi gerekmektedir. Ticaret Merkezleri Temizliği insan yoğunluğunun olduğu alanlarda kirlenmeye en müsait bölgelerdir. İnsanlar dışarıda gezdikleri ayakkabıları ile zeminlerde dolaştığı gibi içecek, yiyecek, farklı kimyasallar dökebildikleri için sürekli kirlenmeye müsait alanlardır. Bu alanların temizliği yapılması da hijyenik bir ortamın sağlanması sağlık açısından hayati önem taşımaktadır.

Ayrıca kullanılan temizlik makineleri, mesai saatleri içinde de sıklıkla çalıştırılacağı için olabildiğince sessiz ve son teknoloji ürünler arasından yapılan tercihle satın alınmalı ve böylelikle hem çalışanların hem de vatandaşların yapılan işlemlerden rahatsız olmaları önlenmelidir. Ayrıca kullanılan malzemeler, döşemenin, zeminin ve alanın havalandırma imkanlarının ne kadar olduğu gibi ayrıntılar da dikkate alınarak seçilmelidir. Sürekli çamaşır suyu kokusu alınan bir devlet dairesi, bu kokuya alerjisi olanları da düşünecek olursak hiç kimsenin tercih sebebi olamayacaktır.

Ticaret Merkezleri Temizliği yalnızca görünür yerlerinde değil, görünmeyen yerlerinde de kir ve bakteri oluşabileceğinin farkında olan temizlik personelimiz, tüm alanlarda %100 hijyen sağlanacağının garantisini vermektedir.

Ticaret Merkezleri Temizliği , deneyim ve bilgi birikimi, profesyonel ekibi, modern makine, ekipman ve kaliteli ürünleriyle yaşamın her alanını kusursuz temizlikle göz alıcı hale getirmek amacıyla çalışır. Temizlikte amacımız, müşterilerimize doğru makine- ekipman ve bilinçli personelimizle daha hijyenik, daha ekonomik ve daha kaliteli hizmet sunabilmektir.

Mağaza Temizliği

Mağaza Temizliği mağazanın temiz ve düzgün görünmesi açısından gerekli ve önemlidir. Mağaza Temizliği  şirketi olarak iyi bir temizlik size sözümüzdür. Firmamız sektördeki tecrübesiyle kaliteli ve müşteri odaklı hizmet anlayışına verdiği önemle çalışmalarını hep daha iyisi için sürdürmektedir.

Mağazalar gün içerisinde yoğun insan trafiğinin yaşandığı ve hızlı kirlenen yerlerdir. Bir mağaza ne kadar iyi dekore edilmiş olursa olsun eğer temizliği iyi yapılmıyorsa insanların algısında olumlu bir yeri olmayacaktır. Özellikle mağazalarda vitrin, camlar ve aynalar çok olduğundan ve çabuk kirlendiğinden gün içerisinde mağazanın mutlaka temizliğinin yapılması gerekmektedir.

Büyük m2 alanlarda hizmet veren mağazaların temizlik firmalarıyla anlaşarak sabit temizlik personeli bulundurmaları şarttır. Küçük mağazaların ise; part-time olarak mağaza açılmadan temizliğini yaptırması doğru olacaktır. İstanbul’da mağaza temizliği ve diğer birçok temizlik işinde firmamızdan profesyonel hizmet alabilirsiniz. Ticari anlayışına göre ürün ve hizmet farklılığı, mağaza temizliği konusunda da farklı çalışmaları gündeme taşıyor. Özellikle cam temizliği bütün mağazalarda önemli bir gereklilik olurken, Melissa Temizlik ve bu konuda yapmış olduğu profesyonel çalışmalar, ortaya içinizi ferahlatacak sonuçlar koyuyor.

Melissa Temizlik olarak, zincir Mağaza Temizliği hizmeti de veriyoruz. Zincir mağazaların part-time ve sabit olarak temizlik hizmetini veren firmamız potansiyel müşterilerine de iyi bir temizliği uygun fiyat avantajıyla sunmayı taahhüt etmektedir.

Mağaza temizlik şirketi olarak firmamız temizlik elemanlarının eğitiminden, kullandığı temizlik malzemelerine kadar birçok hususa son derece özen göstermektedir. Profesyonel ekibimizle sizlere kaliteli bir temizlik hizmeti sunmanın gayretiyle çalışıyoruz.

 

Endüstriyel Temizlik

Endüstriyel Temizlik sanayi, fabrika ve pek çok şirketlerin daha aktif bir halde işlerinin yürütebilmesi amacıyla yapılan genel temizliğe Endüstriyel temizlik adı verilmektedir. Firmaların makine sistemlerin de zamanla meydana gelen kirlerin arındırılması açısından endüstriyel temizliğe ihtiyaç duyulmaktadır. Sağlık, gıda ve pek çok sektörde yapılan bu temel temizliğe gereksinim vardır.

Sanayi, fabrika ve pek çok şirketlerin daha aktif bir halde işlerinin yürütebilmesi amacıyla yapılan genel temizliğe Endüstriyel temizlik adı verilmektedir. Firmaların makine sistemlerin de zamanla meydana gelen kirlerin arındırılması açısından Endüstriyel Temizlik ihtiyaç duyulmaktadır. Sağlık, gıda ve pek çok sektörde yapılan bu temel temizliğe gereksinim vardır.

Endüstriyel Temizlik sırasında temizlik ekipmanları ve kimyasallar kullanılarak temizlik yapılacak bölgenin dezenfekte işlemi gerçekleşmektedir. Tam otomatik sistemli makinalar aracılığıyla gerçekleşen temizlik ile çıkarılması zor kir ve lekeler uygulanan temizlik yöntemleriyle ortadan kalkmaktadır. Ayrıca Endüstriyel Temizlik uygulaması iki aşamalı olarak gerçekleşmektedir. Bunlar, mekanik ve kimyasal temizliktir. Mekanik temizlik uygulamasında genellikle kullanılan ekipmanlar çekiç, su püskürtmeli makine, kürek, pinçe, gibi el aletleri yoğunlukta olurken kimyasal temizlikte ise çözücü özelliğe sahip kimyasallar aracılığı ile temizlik işlemi gerçekleşmektedir.

Endüstriyel Temizlik en önemli faydası sektörde iş verimliliklerinin daha da artmasında kolaylık sağladığını söylemek mümkündür. Yeterli alt yapılar sağlanarak alanında uzmanlaşmış kişiler aracılığı ile temizlik işlemleri kısa sürelerde gerçekleşmektedir. Endüstriyel alanlarda hizmet veren pek çok sektör dezenfeksiyon uygulamasına oldukça önem vererek artık endüstriyel temizliğe başvurmaktadır.

Kamu Kurumları Temizliği

Toplumun ortak kullanımına açık olan Kamu Kurumları Temizliği , belirli zaman aralıklarıyla düzenli ve hijyenik olarak temizlenmesi gerekmektedir. Kamu Kurumları Temizliği yapılması gereken öncelikli işlem, temizliği yapılacak kurumun keşfidir. Temizlik konusunda deneyim sahibi personelimiz incelemelerinin ardından durum raporu hazırlayarak yetkili kişileri yapılacak işlemler hakkında bilgilendirir. Kurumların yalnızca görünür yerlerinde değil, görünmeyen yerlerinde de kir ve bakteri oluşabileceğinin farkında olan temizlik personelimiz, tüm alanlarda %100 hijyen sağlanacağının garantisini vermektedir.

Kamu Kurumları Temizliği , hem ilgili birimin bağlı olduğu kuruluşun ciddiyetini yansıtan, hem de devletin çalışma prensipleri konusunda vatandaşla doğrudan iletişim kurabilmesini sağlayan mecralar olarak bilinir. Dolayısıyla burada yaşanan her şey, doğrudan idari yönetimle de alakalıdır ve çoğu kamu kuruluşu bu yüzden ciddi bir disiplinin varlığıyla yönetilmektedir. Herhangi bir belgenizin, yaptıracağınız bir işlemin veya değişikliğin devlet katında geçerliliğini bulunması, bu kurumlar aracılığıyla yapacağınız işlemlere bağlıdır.

Kamu Kurumları Temizliği işlemleri yapılırken mutfaklar, lavabolar, iç ve dış camların temizliği gibi işlemlerin her birisi farklı temizlik malzemeleri ve bezler kullanılarak yapılmalı, bir bölgede bulunan bakterinin veya mikrobun diğerlerine sıçraması Kamu Kurumları Temizliği da bu şekilde engellenebilmelidir. Ayrıca kullanılan temizlik makineleri, mesai saatleri içinde de sıklıkla çalıştırılacağı için olabildiğince sessiz ve son teknoloji ürünler arasından yapılan tercihle satın alınmalı ve böylelikle hem çalışanların hem de vatandaşların yapılan işlemlerden rahatsız olmaları önlenmelidir. Ayrıca kullanılan malzemeler, döşemenin, zeminin ve alanın havalandırma imkanlarının ne kadar olduğu gibi ayrıntılar da dikkate alınarak seçilmelidir. Sürekli çamaşır suyu kokusu alınan bir devlet dairesi, bu kokuya alerjisi olanları da düşünecek olursak hiç kimsenin tercih sebebi olamayacaktır.

Okul Temizliği

Okul Temizliği çok geniş bir yaş grubunu kapsayan ve ülkemiz için binlerce öğrenciyi içerisinde barındıran bir hizmet sunmaktadır. Evlerinden ilk defa ayrılarak bu yola başlayan çocukların hayatının büyük bir kısmını burada geçirirler ve yaşamlarını ona göre ayarlar. Zamanının birçoğunu okulda geçiren çocuklar için okulun hijyeni çok önemli olmakla birlikte onların sağlığı ile paraleldir. Ayrıca eğitimde hedeflenen kaliteye erişilmesi, çevreden kaynaklanacak sorunların çözülmesi ve koruyucu tedbirlerin alınması gerekir.

Temizlik sektörü içinde yer alan en önemli temizlik alanlarında biri de hiç şüphesiz Okul Temizliği . Ticari boyutu bir yana olayın çocukların sağlığı söz konusu olduğu için çok daha dikkat ile yaklaşılması gerekilen bir başka boyutu da ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle firmamız Okul Temizliği son derece büyük önem göstermektedir. Bu sayede sunulan hizmetler her zaman hijyenik ve üst düzey bir bakış açısı ile yorumlanmaktadır.

Okul Temizliği yapmak başlı başına sorumluluk isteyen bir alandır. Bu alanda hizmet verecek olan her personel ayrı ayrı önem taşımaktadır. Bu nedenle Okul Temizliği yorumlanış şekli ve uygulanış şekli son derece büyük önem kazanmaktadır. Bu alanda temizlik hizmeti verecek olan tüm ekiplerin öncelikli olarak esnek çalışma saatlerine ayak uydurabilmesi ve okulun boş olduğu anlarda ya da öğrencilerin derste olduğu anlarda temizlik hizmetlerini sunabilme yeteneğine sahip olması büyük önem taşımaktadır. Bu sayede hem kaliteli temizlik hizmeti oluşturulurken hem de okulların genel işleyiş düzenlerine aykırılıklar ortadan kalkacaktır.

Hastane Temizliği

Hastane Temizliği , temizlik kolları arasın da hem personelimiz, hem müşterileriniz hem de hastalarınız için en çok titizlik gösterilenler arasında gelmektedir. Hastaneler hijyen açısından maksimum seviyede korunması gereken yapılardır. Steril olmayan bir ortamda mikroplar hızlı yayılır ve hasta olan dayanıklılığı düşük vücutlarda enfeksiyon oluşmasına sebep olur. Ayrıca hasta olan kişilerden sağlıklı olan kişilere mikrop geçmesinde olası bir durumdur.

Hastane ortamlarında yapılan temizlik Hastane Temizliği işlemi daha sık olup aynı zamanda bu temizlik esnasında özel kimyasallar kullanılmaktadır. Bu sayede hem hastaların hem de ziyaretçilerin hijyeni en üst seviyede tutulmaktadır. Hastaneler yoğun ortamlar oldukları için sürekli olarak dışarıdan gelen mikroplara karşı savunmasızdırlar. Bu sebeple özellikle koridorların temizliğine önem gösterilmektedir. Hastanelerde Hastane Temizliği kullanılmış malzemeler özel çöp poşetlerine atılır ve hastane atıkları özel imha işlemleri uygulanarak yok edilir.

Hastanelerde görevli personelimiz temizlik yaparken aynı zamanda kendi sağlıklarınızı da korumak zorundadırlar. Bu sebeple hastane çalışan personellerimiz özel eğitimler düzenlemekte ve bunları periyodik olarak yapmaktayız. Hastanelerde görevli personelimizin yaptığım iş kadar giysilerinin de hijyeni önemlidir. Bu sebeple hastanelerde çalışan Hastane Temizliği personelimiz için özel kıyafetler istihdam edilmektedir. Hastane temizliğinde kullanılan kimyasalların insan sağlığına hiç bir şekilde zararı yoktur. Kimyasal temizleyiciler ile hastanelerin her yerinde hijyenik bir ortam oluşturmaktayız. Bir hasta için bir hastanede en önemli unsur temizliktir. Temiz olan bir hastane her zaman için en önemli tercih nedenidir.

Hastane Temizliği titizlik isteyen bir iştir. Melissa Temizlik sizlere en iyi şekilde bu hizmeti sunmaktan onur duyar.

Tesis Temizliği

Tesis Temizliği alanında çalıştığımız tüm alanların hijyenik, bakımlı ve düzenli görünmesini sağlayan ve bu düzenin korunmasını ilke edinen tesis yönetim Tesis Temizliği anlayışı ile beklenenin ötesinde hizmet kalitesini karşılayan bir çalışma prensibi içindedir. Kalite ve sağlık standartlarına ve uygun temizlik ürünleri, makine ekipmanları ile tüm deneyimimizi sizlerle paylaşarak, daha sağlıklı ve güvenilir hale getirmek için talepleri ve memnuniyet ile yerine getirmektedir. Melissa Temizlik olarak atölye ve iş sahalarınızın her türlü temizliğini teknolojik ve Tesis Temizliği hijyenik imkanlar kullanılarak konularında uzman ekibimizle gerçekleştirmekteyiz. Firmamız, hijyenik temizlik gerektiren her yerde farklı temizlik sistemleri ve ürünleri kullanmaktadır.

Salt ortamların temiz ve bakımlı görünmesi adına değil, birey ve toplum sağlığı açısından ve tesis sabit değerlerinin ekonomik ömürleri boyunca sürdürülebilir kullanımları açısından da büyük önem arz etmektedir.

Tesis Temizliği , deneyim ve bilgi birikimi, profesyonel ekibi, modern makine, ekipman ve kaliteli ürünleriyle yaşamın her alanını kusursuz temizlikle göz alıcı hale getirmek amacıyla çalışır. Temizlikte amacımız, müşterilerimize doğru makine- ekipman ve bilinçli personelimizle daha hijyenik, daha ekonomik ve daha kaliteli hizmet sunabilmektir.

Kurumlara özel olarak verdiğimiz tesis yönetimi hizmetleri ile ofisinizin/ Tesis Temizliği ilk günkü kadar temiz ve yeni olmasını hedefler. En yüksek hijyen standartlarını koruyarak size ve çalışanlarınıza ferah, temiz ve rahat bir çalışma ortamı sağlar.

Bina Temizliği

Şirketimiz profesyonel Bina Temizliği hizmeti sunmaktadır. Günümüz modern dünyasında birçok insanın apartmanlarda yaşadığı düşünülürse, apartmanların hayatlarımızda oldukça önemli bir yere sahip olduğu kaçınılmaz bir gerçek halini almaktadır. Birçok insanın ortak bir şekilde girip çıktığı ve kullandığı apartmanlar, bu sık kullanım nedeni ile oldukça kolay kirlenmekte, tozlanmakta ve insan sağlığını tehdit eder boyutta kirliliklerin oluşmasına imkân tanımaktadır. Bu yüzden apartman temizliği oldukça önem kazanmakta ve dikkat edilmesi gereken bir konu haline gelmektedir.

Tabi kullanılan temizlik malzemelerinin Bina Temizliği kontrolünün yapılamaması ya da biten malzemenin alınması için harcadığımız vakitte cabası. Bir yandan da Apartman temizliğinde görev alan kişilerin Bina Temizliği yeterince araştırılmadan işe alınmaları, herhangi bir şirkette kayıtlarının bulunmaması ve adres belirsizliği nedeniyle can ve mal güvenliğimiz tehdit altında bulunmaktadır.

Tüm bu gözlemlerimiz, sektörde ve profesyonel temizlik hizmeti sunacak bir firmaya olan ortak ihtiyacı ortaya koymaktaydı. Bu ihtiyaçtan Bina Temizliği hareketle şirketimiz alışagelmiş temizlik hizmetleri yerine apartman danışmanınız olarak tüm sorunlarınıza çözüm üreterek hayatınızı kolaylaştırmayı, paranızın ve beklentilerinizin tam karşılığını almanızı hedeflemektedir.

Sözleşme imzalanan apartmanlarımız detay temizlik yapılarak devralınmaktadır. Periyodik temizlik günlerinde detay temizlik uygulamaları o apartmanın o haftaki temizlik ihtiyaçları göz önünde bulundurularak dönüşümlü olarak yapılmaktadır.

Temizlik malzemeleri ve ekipmanlarını Bina Temizliği şirketimizce sağlanmaktadır. (Temizlik yapılacak yüzeyin özelliğine uygun malzeme kullanılmaktadır).

1 2 3 5
 

Hakkımızda

Melisa halı yıkama ve temizlik hizmetleri kurulduğu tarihten itibaren birçok olumlu geri dönüş almakla kalmayıp, değerli müşterilerimizin teşekkürlerinide toplamıştır. Gelecek içinde hedefimiz sizlere ve dostlarınıza en kaliteli hizmeti verebilmektir.

Bize Ulaşın

E-mail  : info@melissatemizlik.com.tr

Telefon : 0538 431 59 63

Adres    : Bağlarbaşı Mah. Tuzla Cad. No:76/A

Darica / Kocaeli